Комунальний заклад фізичної культури і спорту «Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавсьої області

Комунальний заклад фізичної культури і спорту «Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавсьої області - позашкільний навчальний заклад спортивного профілю, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, що в установленому порядку визнаний в Україні, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку дозвілля дітей та молоді, самореалізації, формування здорового способу життя спортсменів, підтримка і розвиток творчого потенціалу обдарованих дітей, турбота про дітей особливих категорій, підготовки спортивного резерву для збірних команд України з видів спорту.

В комунальному закладі фізичної культури і спорту «Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1» працює 8 відділень:

-  веслування на байдарках і каное;

-  веслування на човнах «Дракон»;

- гімнастика художня;

-  змішані єдиноборства ММА;

- легка атлетика;

- плавання;

- таеквондо ІТФ;

- теніс настільний.

Запропоновані програми:

Вік: 7 - 17 роки
Програма “Таеквон-до ІТФ” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Таеквон-до ІТФ - це бойове мистецтво родом з Кореї. Представляє воно собою цілу систему тренувань як духовних, так і техніки самооборони. Сам бій в техніці таеквон-до ІТФ є серією ударів, нанесених руками і ногами, стрибків і блоків. Східні єдиноборства - досить видовищний спорт. Але головне достоїнство - комплексний розвиток дитини. Під час занять дитину вчать не просто наносити удари, а зберігати спокій і стриманість в умовах бою, а значить і в стресовій ситуації. Досить непросто не тільки наносити удари, а робити це правильно, технічно і так, щоб не завдати каліцтва противнику. Оволодіння майстерністю має на увазі повний контроль над тілом і думками. Основна складова тренувань - розтяжка. Відомо, що в більш ранньому віці діти більш гнучкі і процес розвитку гнучкості проходить менш болісно. На основі багаторічного досвіду зроблено висновок, що краще приступати до занять з 7-9 років. Основна причина, по якій батьки вирішують віддати дітину саме в цей спортивний напрямок - навчання самозахисту. Юний спортсмен завжди зможе дати відсіч і постояти за себе. Так склалося, що дівчаткам нітрохи не менше потрібно вміти захищати себе. Таеквон-до ІТФ як не можна краще підходить їм. Перерахуємо переваги тхеквондо в першу чергу для дитини: • гарна фізична форма. Дитина стає сильнішою, гнучкішою, витривалішою; • зміцнюється серцево-судинна система, мінімізується ризик захворювання респіраторними захворюваннями; • зміцнюється опорно-руховий апарат. Зв'язки і сухожилля стають більш гнучкими. Знижується вірогідність випадкових вивихів, падінь; • розвивається вестибулярний апарат, координація; • розвивається швидкість реакції; • підвищується почуття упевненості в собі. Дитина-спортсмен набагато упевненіше почуває себе серед однолітків; • під час зайняття таеквон-до ІТФ розвивається відповідальність не лише за себе, але і за друзів; • виключена вірогідність ожиріння з усіма негативними наслідками. Займатися спортом і мати надмірну вагу просто нереально. Більше того мистецтво таеквон-до ІТФ учить шанобливому відношенню до власного організму. Дитина навчиться справляти із складним зайняттям. Ні у кого з першого разу жодна вправа не вийде. Оволодіння вимагає наполегливої практики. Падати і вставати, намагатися знову і знову, не опускати руки. Усе це загартовує характер і проектується на повсякденне життя. Труднощі більше не лякатимуть дитину. Він знатиме, якщо робити знову і знову - обов'язково вийде. Навчально-тренувальні заняття проводять: тренер- викладач Вдовицький Юрій Олександрович та тренер-викладач Григорян Артем Сейранович . За додатковою інформацією звертатись до Вдовицького Юрія Олександровича (0677783576).
Читати далі
Вік: 9 - 17 роки
Програма “Легка атлетика” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Дітям у будь-якому віці необхідно витрачати енергію, яку вони виробляють у величезній кількості. Їм постійно хочеться бігати, стрибати, лазити по сходах, веселитися та грати в компанії своїх однолітків. Турботливі батьки завжди прагнуть дати малюку все найкраще і необхідне для його щасливого дитинства і повноцінного гармонійного розвитку, в тому числі і фізичного. Кращим засобом для цього є спорт. Спорт організовує, соціалізує дітей, змушує їх бути серйозними, самостійними та упевненими в собі. Заняття легкою атлетикою дозволяють поліпшити фізичну підготовку, тому часто їх використовують для зміцнення м\'язів, зв\'язок, систем організму. Це цілком зрозуміло: наприклад, біг дозволяє зміцнити серцево-судинну і дихальну системи, а біг на довгі дистанції тренує ще й витривалість. Можливо, тому легку атлетику називають «королевою спорту»: адже елементи, взяті з неї, є в основі багатьох спортивних дисциплін. Масовим видом спорту легку атлетику роблять різноманітність вправ, навантажень та тренажерів. Легка атлетика - надзвичайно корисна для здоров’я. Вправи у легкій атлетиці поділяються на п’ять видів: ходьба, біг, стрибки, метання і багатоборство. Ідучи або ж бігаючи ми активізуємо майже всі м’язи тіла. Як результат - покращується обмін речовин, робота серцево-судинної, дихальної та інших систем організму. Метання сприяє гармонійному розвитку усієї мускулатури. Займаючись легкою атлетикою, ми виховуємо в собі витривалість, швидкість, силу, спритність та вміння долати перешкоди. Навчально-тренувальні заняття з легкої атлетики проводять: ЗТУ, тренер-викладач І категорії - Козлова Вікторія Михайлівна, тренер-викладач ІІ категорії - Подтикан Наталія Андріївна, тренер-викладач ІІ категорії - Коваленко Ганна Іванівна, тренер-викладач - Підгорна Юлія Олегівна, тренер-викладач - Шайдова Катерина Сергіївна, тренер-викладач - Сердюк Вікторія Іванівна, тренер-викладач - Кругляк Світлана Михайлівна. За додатковою інформацією звертатись до старшого тренера-викладача відділення легкої атлетики КДЮСШ № 1 - Козлової Вікторії Михайлівни (0967766901)
Читати далі
Вік: 5 - 9 роки
Програма “Художня гімнастика ” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Художня гімнастика – вид спорту, ціллю якого є гармоній розвиток, всебічне удосконалення рухових якостей дитини. Гімнастичні вправи (динамічні і пластичні), виконуються під музичний супровід, включаючи вправи без предмета, вправи з предметами (скакалка, м’яч, булави, стрічка), а також елементи хореографії, акробатики, ритміки. Художня гімнастика є олімпійським видом спорту. Це чудовий вид спорту для дітей. Чому для дітей? Тому, що художньою гімнастикою займаються діти з раннього віку. Перші кроки в художній гімнастиці бажані в дуже юному віці - 5-6 років, так як організм дитини більш сприйнятий до розвитку гнучкості, координації і швидкості рухів. Головні якості гімнастки - це сила волі і витривалість. Художня гімнастика розвиває гнучкість, спритність, витривалість, дисциплінує людину, удосконалює тіло, учить володіти їм красиво і граціозно рухатися, укріплює відчуття упевненості в собі, що дуже важливе в сьогоднішньому світі. Навчально-тренувальні заняття проводять: Смірнова Ірина Василівна - тренер-викладач ІІ категорії, старший тренер-викладач відділення художньої гімнастики КДЮСШ № 1). Солодовникова Наталія Прокопівна - ЗТУ, тренер-викладач ІІ категорії. Свороб Тетяна Іванівна - майстер спорту, тренер-викладач. Борисова Наталія Євгеніївна – тренер-викладач ІІ категорії. Гаврилова Ольга Олегівна – майстер спорту, тренер-викладач ІІ категорії. Чернишова Марина Миколаївна – тренер-викладач ІІ категорії з хореографії. Щербак Наталія Геннадіївна – майстер спорту, тренер-викладач. Марченко Лілія Валеріївна – тренер-викладач ІІ категорії.  старший тренер відділення Смірнова Ірина Василівна (0975502545)
Читати далі
Вік: 10 - 17 роки
Програма “Веслування на човнах класу “Дракон” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Одним з наймолодших видів спорту в Україну є веслування на човнах класу «Дракон» (драгонбот), який в країні розвивається вже близько 8 років. Драгонбот – це не Олімпійський вид спорту, але дуже розвинений в країнах Азії, а останнім часом – і інших країн Світу, він масовий, демократичний, не вимагає початкових умінь і базової спортивної підготовки. Веслування на човнах класу «Дракон» – це “сонце, повітря та вода”, спорт на відкритій воді. Заняття проводяться на свіжому річному повітрі, в яскравій місцевості в оточенні мальовничих заплавів Дніпра. Тут займаються учні починаючи з 10-річного віку, тренери розвивають в дітях такі важливі якості, як сила, швидкість, витривалість, спритність та координація рухів. Веслування на човнах класу «Дракон» - це човни у вигляді китайських драконів. В човні веслує 20 веслярів, барабанщик і рульовий. Барабани для цих човнів були спеціально привезені із Африки. В Кременчуці цей вид спорту стартував з 2008 року. Наші вихованці ведуть здоровий спосіб життя, після закінчення спортивної школи продовжують займатися прекрасним видом спорту і входять до складу збірної команди спортивного клубу «Дракон». Вони брали участь у чемпіонаті Світу у Венеції та у чемпіонаті Європи, який проходив в Німеччині. Влітку на Дніпрі під час тренувань і змагань можна спостерігати яскраве і захоплююче видовище. Уявіть, змагаються драганботи, байдарки і каное на водяній гладі живописного Дніпра. Все це приносить не тільки здоров’я, впевненість в особистих силах, а й незабутні позитивні емоції. В зимовий період тренування тривають та проводяться в спортивному залі де встановлені сучасні тренажери. Тренування проводить чемпіон Світу та Європи, багаторазовий призер чемпіонатів Світу та Європи з веслування на каное та човнах «Дракон», МСУ - Зеркаль Петро Антонович. Навчально тренувальні заняття проходять на веслувальній базі КДЮСШ № 1 за адресою: вул. Чумацький шлях, 20 За додатковою інформацією звертатись до тренера-викладача Зеркаля Петра Антоновича (0971915113)
Читати далі
Вік: 8 - 17 роки
Програма “Змішані єдиноборства ММА” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Змішані єдиноборства ММА - це динамічний вид спорту, який приваблює не тільки чоловіків, а й жінок, і є дуже популярним серед дітей та підлітків. Змішані бойові мистецтва об'єднують прийоми боротьби і ударну техніку, які лежать в основі боксу, муай-тай, бразильського джиу-джитсу, карате, грепплінг, вільної та греко-римської боротьби. Тренування з ММА з професійним тренером вимагають сили, спритності, гнучкості та швидкості. Заняття ММА дають можливість удосконалюватися від бою до бою: ви не тільки освоїте техніку, а й придбаєте відмінну фізичну форму. ММА розвиває практично все тіло. Це і кардіонавантаження, і функціональне тренування всього тіла і гнучкість і багато іншого. Також не варто забувати про навички самооборони. Пізно розпочинати заняття боями без правил не буває. А от нижній віковий поріг це 6 років. Батькам, які хочуть, щоб їх дитина росла сильною та здоровою до шести років віддати її на плавання, де б вона зміцнила всі м’язи. А вже потім, разом з походом до школи, можна обирати собі вид спорту і йти до зали. Тренер-викладач - Зубенко Андрій Сергійович МСУ з греко-римської боротьби, МСУ з хортингу. Навчально-тренувальні заняття проходять у СК "Шторм" у такі дні: Вівторок, четвер 18.00-19.30 Субота - 13.00-14.30 За додатковою інформацією звертатись до тренера-викладача Зубенка Андрія Сергійовича (0680450696)
Читати далі
Вік: 7 - 17 роки
Програма “Настільний теніс” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Настільний теніс-це захоплююче, азартно, доступно і, звичайно, корисно! Яка ж користь для здоров'я від настільного тенісу? Давайте розбиратися. В настільний теніс може грати будь-яка людина, практично без обмежень за віком, станом здоров'я та фізичної готовності. Це прекрасне тренування не тільки для м'язів тіла, але і відмінне тренування для очей. Постійна концентрація на м'ячі - то віддаляється, то наближається, то сповільнюється, то прискорюється, допомагає зняти напругу і втому, а також зберегти відмінний зір. Офтальмологи рекомендують заняття настільним тенісом для профілактики, як короткозорості, так і далекозорості. Регулярні заняття настільним тенісом сприяють зміцненню м'язів ніг, рук, спини і преса. Крім того, при заняттях настільним тенісом задіяні різні суглоби руки, ніг і тулуба. При хорошому рівні гри м'яч летить досить швидко, тому, щоб не програти очко, необхідно максимально швидко реагувати, вправно діяти і вкладати силу в удар. Це технічно складна гра, де для правильного виконання удару необхідно чітко координувати роботу рук, ніг, тулуба. Але і це ще не все! Крім користі для соматичного здоров'я, настільний теніс вносить неоціненний внесок і в здоров'я психічне. В процесі гри необхідно тримати в голові відразу багато всього: і рахунок, і тактику гри, і поточний розіграш очка. При цьому гранично концентруючись на м'ячі і діях суперника. Тому бути максимально уважним і залученим «тут і зараз» - це просто необхідна складова гри в настільний теніс. У житті це допоможе навчитися приймати правильні рішення, практично не роздумуючи. Виходить, займатися настільним тенісом – це не тільки приємно, але ще й корисно для здоров'я! У нашому відділені займаються діти віком від 7 років. Навчально-тренувальні заняття проводять тренери-викладачі: Казарян Сергій Акопович – майстер спорту з настільного тенісу (тренер-викладач І категорії), Шульга Марина Олександрівна (тренер-викладач І категорії), Лахно Юрій Владиславович, Попель Євген Єгорович, Сорока Володимир Олександрович. Навчально-тренувальні заняття проводяться на базі ВПУ № 7, Кременчуцькому ліцеї № 17 «Вибір» ім.. М.Г.Неленя та у КДЮСШ № 1. За додатковою інформацією звертатись до старшого тренера-викладача відділення настільного тенісу КДЮСШ № 1 – Казаряна Сергія Акоповича (0679148389)
Читати далі
Вік: 7 - 17 роки
Відділення плавання (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Плавання –дуже корисний для здоров’я вид фізичної активності. Плавання сприяє підвищенню сили дихальних м’язів і збільшення їх тонусу, підсилює вентиляцію легенів, Дихання плавця погоджено з рухами його кінцівок. Один цикл рухів руками як правило виконується за один вдих і видих. Так як при плаванні витрачається багато енергії, потреба в кисні зростає. Саме тому плавець прагне максимально повно використовувати кожен вдих. Більш повному видиху сприяє тиск води на грудну клітку, воно ж сприяє розвитку м’язів, які розширюють грудну клітку. В результаті систематичних занять плаванням також збільшується показник максимального споживання кисню. Плавці встановили своєрідний рекорд споживання кисню в хвилину – 5 літрів. У регулярно плаваючих людей зростає сила серцевих м’язів, збільшується потужність серця (обсяг крові, виштовхується серцем за один цикл його діяльності), кількість серцевих скорочень у хвилину зменшується.  Під час плавання чергуються напруга і розслаблення різних м’язів, це збільшує їх працездатність і силу. Плавання вимагає координації всіх рухаються м’язів. При цьому вода створює більший опір, ніж повітря, значить, щоб плисти, людині доводиться напружуватися сильніше. Тому в результаті плавання формуються сильніші і еластичні м’язи. У той же час під час плавання тіло підтримується водою так, що не виникає надмірного навантаження ні на одну групу м’язів або суглобів. Плавання допомагає суглобам залишатися гнучкими, особливо в шиї, плечах і стегнах. Показник сумарної рухливості в суглобах плавців значно вище, ніж у спортсменів інших спеціалізацій. Заняття плаванням роблять позитивний вплив на стан центральної нервової системи, сприяють формуванню врівноваженого і сильного типу нервової діяльності. Плавання тонізує нервову систему, врівноважує процеси збудження і гальмування, покращує кровопостачання мозку. Приємні асоціації, пов’язані з плаванням, підтримкою рівноваги тіла в воді, благотворно позначаються на стані психіки, сприяють формуванню позитивного емоційного фону. Плавання допомагає побороти водобоязнь, знімає втому, допомагає при нервовому перенапруженні і депресії, піднімає настрій. покращує сон, увагу і пам’ять. Регулярні заняття плаванням дисциплінують і підвищують вольові якості. Всім відомо, що плавання – ефективний засіб загартовування, воно підвищує стійкість до впливу низьких температур, і отже робить організм менш сприйнятливим до простудних захворювань. В результаті зміни складу крові при заняттях плаванням підвищуються захисні властивості імунної системи, що збільшує опірність інфекціям. У нашому відділенні працюють тренери: Колісник Оксана Анатоліївна (тренер І категорії), Андрющенко Лариса Дмитрівна, Келембет Ганна Борисівна (тренер вищої категорії) - тренує дітей з обмеженими можливостями. До занять плаванням запрошуються вихованці віком 7-10 років. Навчально-тренувальні заняття проходять в басейнах "Нептун" та "Дельфін". За додатковою інформацією щодо часу та місця проведення занять звертатись до старшого тренера-викладача відділення плавання Колісник Оксани Анатоліївни (0675314518)
Читати далі
Вік: 10 - 14 роки
Програма “Веслування на байдарках і каное” (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)
Головна мета програми відділення веслування на байдарках і каное - досягення можливого рівня технічно-тактичної, фізичної та психічної підгтовленості, обумовленого специфікою і вимогами досягення найвищих результатів у змагальній діяльності на Олімпійських іграх, чемпіонатах і Кубках світу, Європи, України, міста, тощо. В нашому відділенні працють: ЗТУ Полівара Віктор Дем'янович (тренер з вселування на каное), ЗТУ Кравцов Микола Дмитрович (веслування на байдарці), МСУ Дирда Олександр Андрійович (веслування на байдарці). Навчально-тренувальні заняття проходять на веслувальній базі КДЮСШ № 1 за адресою: вул. Чумацький шлях, 20. До занять запрошуються вихованці віком від 10 -11 років та старші. За додатковою інформацією про час та місце проведення тренувань звертатися до старшого тренера відділення Полівари Віктора Дем'яновича (контактний телефон 0976437011)
Читати далі