Музика

Програма дитячо-юнацького естрадно-духового оркестру» (Кременчуцький міський Будинок дитячої та юнацької творчості)

(0)
  • Рід діяльності: Гурток
  • Сфери діяльності та види: Музика
  • Вік учасників: 10 - 17 роки
  • Ціна: Безкоштовно
Програма акредитована
Ця програма розробляє наступні компетентності

Обсяг уроків музичного мистецтва в сучасній школі не дозволяє здійснювати ансамблеве виховання підростаючого покоління повною мірою. «Програма дитячо-юнацького естрадно-духового оркестру» спрямовує діяльність вихованців на вивчення та вдосконалення техніки гри на духових інструментах (саксофон, кларнет, труба), основних правил музичної грамоти та сольфеджіо, відпрацювання навичок індивідуальної та колективної гри, відчуття загального ансамблю, підготовки та участі у концертних номерах та програмах.

Мета навчальної програми – формування та гармонійний розвиток творчої особистості вихованців, створення сприятливих умов для їхнього самовизначення, сприяння до самореалізації в суспільстві засобами колективного музикування в ансамблі духових інструментів. Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей: - пізнавальної - забезпечує оволодіння основними поняттями теорії та музичної грамоти, гри на музичних інструментах; знаннями музичної культури. - практичної - сприяє оволодінню основами гри на духових інструментах; залученню до кращих зразків вітчизняної та світової музики. - творчої - забезпечує розвиток музичних і ритмічних здібностей; формування художньо-естетичного смаку; розуміння і сприймання музики залежно від стилю, жанру та характеру творів; підвищення майстерності колективної гри в духовому оркестрі. - соціальної - сприяє розширенню загального світогляду; формуванню навиків професійного та соціального партнерства; забезпечує виховання громадянської свідомості, національної гідності через виконання кращих творів вітчизняної музики; професійної взаємодії в колективі, прагнення до створення комфортного, доброзичливого клімату.

Програма розрахована на дітей віком від 10 до 18 років, які навчаються індивідуально з кожного виду духового інструменту з поступовим застосуванням знань і навичок, отриманих під час індивідуальної гри до ансамблевої гри. Музичний матеріал добирається за принципом послідовності й наступності навчання. З часом удосконалюється техніка гри (індивідуальна, ансамблева) на інструменті, віртуозність та образність виконання.

Програма реалізується у творчому об’єднанні (гуртку) «Ансамбль естрадної музики «Мелодія» і працює за програмою гуртка духового оркестру зі збірника «Програми з позашкільної освіти художньо-естетичного напряму, упорядник Ткачук В.В. - К.: Грамота 2008. - Вип.1. Рекомендована Міністерством освіти і науки України (Лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-5303 від 18.07.2008 р.).

Графік роботи гуртка:

Вівт. – 14.30 - 16.15 (індивідуальні заняття)

16.20 – 18.45 (ансамблеві заняття)

Ср. – 13.45 - 17.50 (індивідуальні заняття)

Чт. – 14.40 – 18.00 (індивідуальні заняття)

Нед. – 10.10 – 10.55 (індивідуальне заняття)

11.00 – 13.25 (ансамблеві заняття)

Коментарі

Ця програма розробляє наступні компетентності

Компетенції ініціативності та креативності

Компетенції вчитися засвоювати знання

Комунікативні компетенції

Компетенції пізнання

Особисті компетенції

Соціальні компетенції