Спорт

Відділення плавання (Кременчуцька міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1)

(0)
  • Рід діяльності: Гурток
  • Сфери діяльності та види: Спорт
  • Вік учасників: 7 - 17 роки
  • Ціна: Безкоштовно
Програма акредитована
Ця програма розробляє наступні компетентності

Плавання –дуже корисний для здоров’я вид фізичної активності. Плавання сприяє підвищенню сили дихальних м’язів і збільшення їх тонусу, підсилює вентиляцію легенів, Дихання плавця погоджено з рухами його кінцівок. Один цикл рухів руками як правило виконується за один вдих і видих. Так як при плаванні витрачається багато енергії, потреба в кисні зростає. Саме тому плавець прагне максимально повно використовувати кожен вдих. Більш повному видиху сприяє тиск води на грудну клітку, воно ж сприяє розвитку м’язів, які розширюють грудну клітку. В результаті систематичних занять плаванням також збільшується показник максимального споживання кисню. Плавці встановили своєрідний рекорд споживання кисню в хвилину – 5 літрів. У регулярно плаваючих людей зростає сила серцевих м’язів, збільшується потужність серця (обсяг крові, виштовхується серцем за один цикл його діяльності), кількість серцевих скорочень у хвилину зменшується.

Під час плавання чергуються напруга і розслаблення різних м’язів, це збільшує їх працездатність і силу. Плавання вимагає координації всіх рухаються м’язів. При цьому вода створює більший опір, ніж повітря, значить, щоб плисти, людині доводиться напружуватися сильніше. Тому в результаті плавання формуються сильніші і еластичні м’язи. У той же час під час плавання тіло підтримується водою так, що не виникає надмірного навантаження ні на одну групу м’язів або суглобів.

Плавання допомагає суглобам залишатися гнучкими, особливо в шиї, плечах і стегнах. Показник сумарної рухливості в суглобах плавців значно вище, ніж у спортсменів інших спеціалізацій. Заняття плаванням роблять позитивний вплив на стан центральної нервової системи, сприяють формуванню врівноваженого і сильного типу нервової діяльності. Плавання тонізує нервову систему, врівноважує процеси збудження і гальмування, покращує кровопостачання мозку.

Приємні асоціації, пов’язані з плаванням, підтримкою рівноваги тіла в воді, благотворно позначаються на стані психіки, сприяють формуванню позитивного емоційного фону. Плавання допомагає побороти водобоязнь, знімає втому, допомагає при нервовому перенапруженні і депресії, піднімає настрій. покращує сон, увагу і пам’ять.

Регулярні заняття плаванням дисциплінують і підвищують вольові якості. Всім відомо, що плавання – ефективний засіб загартовування, воно підвищує стійкість до впливу низьких температур, і отже робить організм менш сприйнятливим до простудних захворювань. В результаті зміни складу крові при заняттях плаванням підвищуються захисні властивості імунної системи, що збільшує опірність інфекціям.

У нашому відділенні працюють тренери: Колісник Оксана Анатоліївна (тренер І категорії), Андрющенко Лариса Дмитрівна, Келембет Ганна Борисівна (тренер вищої категорії) - тренує дітей з обмеженими можливостями.

До занять плаванням запрошуються вихованці віком 7-10 років. Навчально-тренувальні заняття проходять в басейнах "Нептун" та "Дельфін".

За додатковою інформацією щодо часу та місця проведення занять звертатись до старшого тренера-викладача відділення плавання Колісник Оксани Анатоліївни (0675314518)

Коментарі

Ця програма розробляє наступні компетентності

Компетенції ініціативності та креативності

Компетенції вчитися засвоювати знання

Комунікативні компетенції

Компетенції пізнання

Особисті компетенції

Соціальні компетенції